מנחה: ד"ר אורי לנדאו

בשנתיים האחרונות, לראשונה בחיי, עשיתי פרוייקט ייעוצי שהיה מכוון כל כולו לחולל תנועה, רק לחולל תנועה ולא לשום דבר אחר. במשך שנים היה הייעוץ שלי מכוון לעבודה קונספטואלית, אסטרטגית, מערכתית ותרבותית. בשנים האחרונות, בהשפעת חברים באיפ"א ואחרים, התחלתי להתעניין יותר ויותר בממדי הייעוץ הנוגעים למגע ותנועה. בתור מנחה קבוצות ידעתי להיות תהליכי, וגם בתהליכי שינוי מערכתיים תמיד חשבתי שצריך לעבוד בדרך של תהליך מתגלגל, ושל למידה משותפת עם הלקוח, ועדיין היבטי התנועה והמגע לא תפסו אצלי את המקום הראוי להם.

תרומה חשובה ל'תנועה שלי לכוון התנועה' באה מכוון תורת הקומפלקסיטי, בעיקר פסיכואנליטיקאי בשם קובורן, וכן גם רלף סטייסי ופטרישיה שאו, וגם השפעות בודהיסטיות, בעיקר ה- presencing של סנג'י וחבריו ותיאוריה U של שארמר. כל אלה חברו לפילוסופיה של תנועה שלמדתי לפני עשרים שנה, פילוסופיה אמריקאית הקרויה פרגמטיזם. וכך, בשנה האחרונה אני מנסה לשלב השפעות אלה לכלל תפיסה של 'ייעוץ מחולל תנועה', הן בפרקטיקה הייעוצית והן בניסיון לעשות המשגה של הייעוץ.

מהו, אם כן, 'ייעוץ מחולל תנועה'? מהם העקרונות שצריכים להנחות אותו? כיצד אמורה התנועה להשפיע עלינו? על איך שאנחנו חושבים, פועלים, מרגישים וחשים? על איך שאנחנו מתמצאים? על האמונות הייעוציות, על הערכים ועל המושגים הייעוציים שלנו? על המנהיגות הייעוצית שלנו? על התפקיד שלנו? על המיקום והמיצוב שלנו? על מערכת היחסים הייעוצית שאנחנו בונים עם הלקוח? על שיטות הייעוץ והמיומנויות שלנו? ועל ההוויה הייעוצית שלנו בכללותה?

יש לי הרבה אי-בהירות בכל הנוגע ליחסים שבין ארבעת הפנים של הייעוץ: ידע, עבודה קונספטואלית תנועה ומגע, והייתי רוצה לנצל את הסדנא כדי לקדם ביחד עם יועצים אחרים את ההבנה לגבי היחסים הללו והשפעתם על הפרקטיקה הייעוצית. הייתי שמח לגעת בממדים האישיים של המקום שבו ידע, קונספציה, תנועה ומגע פוגשים אותנו ונפגשים בתוכנו וביחסים הייעוציים שלנו, כמו למשל, כיצד סמכויות ידע משפיעות על חופש התנועה הפנימי שלנו; הייתי שמח לגעת בממדים של טכניקה, מתודולוגיה ופרקטיקה של עבודה; והייתי שמח גם להבהיר את הנחות היסוד או העקרונות שיכולים להנחות ייעוץ מחולל תנועה, מה שיכול להוביל גם לשיפור ההבנה של הפן התיאורטי/קונספטואלי/פילוסופי.

 

אני חושב על שתי אפשרויות לקיים את הסדנא ואני פתוח להצעות נוספות:

  1. לבנות את תכנית הסדנא ביחד, בתוך הסדנא, בקבוצות, כך שכל קבוצה תעביר אח"כ חלק מהסדנא אותו בנתה.
  2. לעשות יחד את התרגיל הבא ותוך כדי כך להביא לידי ביטוי את כל ההיבטים שציינתי:

ביה"ס לניהול ע"ש רקאנטי פנה לאיפ"א בבקשה לבנות ולהנחות מושב בכנס התנהגות ארגונית בינלאומי שייערך בארץ. איפ"א מעוניינת לקיים מושב שישקף במבנהו ובמתכונת שלו את תפיסות הייעוץ המתקדמות ביותר בתחום הפיתוח הארגוני, כלומר, לא מושב רגיל של הרצאות פרונטאליות, כמקובל בכנסים אקדמיים אלא משהו אחר.

בסדנא נפעל כצוות מתנדבים שלקח על עצמו את המשימה: נרצה גם לתכנן, גם להריץ קטעים, גם להתבונן על עצמנו בתהליך, לזהות את הנחות היסוד המקצועיות שלנו, וגם לחבר את ההתנסות בסדנא להתנסויות מחוצה לה בחיינו המקצועיים.

בשני המקרים, אשמח מאד לתכנן את הסדנא יחד עם המשתתפים או חלקם, בפגישה מוקדמת שתיערך בקרוב, שבה נוכל יחד לברר את הצרכים שלנו ואת המתכונת המתאימה לנו. החומרים והכלים שלנו יהיו: הרגלי הייעוץ שלנו, הרגישויות שלנו, האינטואיציות הייעוציות, דרכי ההתבוננות, אופני החשיבה ומערכות המושגים שלנו.

לכן, אני מבקש מהנרשמים לסדנא ליצור איתי קשר בהקדם כדי שנוכל לקיים מפגש מכין metamorphosis.ori@gmail.com, סמארטפון – 0525830592.

 


ד"ר אורי לנדאו: יועץ לתהליכים של התחדשות ארגונית ושינוי אסטרטגי. יחד עם שותפו, בעז מונק, 'מטמורפוזה', עובדים עם רשויות שלטון וארגונים ציבוריים כמו מערכת המשפט, פרקליטות המדינה, משרד החוץ, רשת חינוך ארצית ועוד. בכל המקומות מדובר בפרויקטים אסטרטגיים-מערכתיים, שנמשכים מספר שנים, בהובלה של ראשי המערכות ובשיתוף רחב ועמוק של כלל אנשי הארגון.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn