מנחה: חני בירן

הסדנה עוסקת בחיבורים (LINKS) המודעים והבלתי מודעים בין האדם כסובייקט בעל עצמי משלו לבין האופן שהוא תופס, מפענח ומרגיש את התפקיד הפורמלי שלו . החיבור הזה שבין האדם ותפקידו נחקר על רקע המערכות הארגוניות בתוכן הוא פועל. כיצד הוא משפיע ומושפע מהקונטקסט בתוכו הוא מתפקד.

בסדנה נחקור גם מה נדרש מבעלי תפקידים יעוציים וטיפוליים בעולמנו הנוכחי שהוא עולם של שינויים מהירים, תקשורת מציפה ורב מימדית, עולם בו הגבולות בין הפרטי לפומבי מיטשטשים. כיצד מודלים של עבודה מעמיקים ואיטיים יותר הדורשים תהליך של אבולוציה ושל גילוי הלא מודע, מצליחים להשתלב בעולם המשתנה ללא הרף.

הסדנה היא התנסותית חוויתית. מבנה הסדנה פועל בשני סוגי חקירה. במפגש אחד היחיד במרכז והקבוצה חוקרת ביחד איתו את המימדים הנ"ל ולסירוגין, הקבוצה כולה חוקרת את עצמה דרך המימדים שהציג היחיד. החומרים מובאים מניסיונות החיים של המשתתפים ואליהם מצטרפת חקירת הכאן ועכשיו.

הסדנה מיועדת לכל אנשי המקצוע על כל גווניהם שמשתתפים בכנס.

מטרת הלמידה היא העמקת התובנה של האדם ביחס לתפקידו וכן רכישת כלי שיכול לשמש בעתיד את המשתתפים. המעוניינים בעקבות הסדנה להשתמש בכלי במקומות עבודתם יקבלו חומר תיאורטי כהכנה לשימוש בכלי.

 


חני בירן: פסיכולוגית קלינית מדריכה, פסיכואנליטיקאית מנחה, מכון תל אביב לפסיכואנליזה בת זמננו, אנליטיקאית קבוצתית, המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn