מנחים: יהושע לביא וסוזי שושני

ההצעה נשענת על שילוב עוגנים תיאורטיים מהתפתחויות יישומיות של האנליזה הקבוצתית בארגונים ובחברה הרחבה – פרקטיקות קבוצת הביניים והקבוצה הגדולה; יחד עם מודלים חדשניים מדִיסְצִיפְּלִינוֹת הניהול והייעוץ הארגוני: מסגרת קנאפין (Cynefin Framework) של דויד סנואודן (David Snowden); פרקטיקות עיצוב יחסים פרסונליים/מקצועיים בארגונים (Personalization of professional relations in the culture of organizations) של אדגר שיין (Edgar Schein); התפיסה החדשנית של ארגונים בגדלים שונים כצוות של צוותים (Team of Teams) של ג'נרל סטנלי מק-קריסטל (General Stanley McChrystal).

הפעילות בסדנה תאפשר שחרור מידע ארכאי ומיושן (Unlearning Process) לשליטה וארגון במצבים כאוטיים, מורכבים ומסובכים; תוך לימוד והפנמה של צורות שיח מתגלגל וכאוטי, אך יצירתי ויעיל במצבים אלה. הלמידה החוויתית/התנסותית, שתשולב בהקניית ידע בינתחומי רלוונטי לגלישה בגלים הכאוטיים שהמציאות העכשווית בעידן הפוסט-מודרני מייצרת, תקנה למשתתף ולמשתתפת כלים הכרחיים לפעילותם המקצועית.

תיאור הפעילות התהליך שיתרחש בחדר :

אנחנו מבקשים לבנות קבוצת ביניים שתמנה בין 15 ל- 30 משתתפים. נערוך 3 מפגשים חוויתיים/התנסותיים בני שעה וחצי כל אחד, בישיבה במעגל של תקשורת פנים אל פנים, כשבין המפגשים תהיה הפסקה של חצי שעה. לאחר מכן נקיים קבוצת לימוד ודיון בת שעה וחצי. סה"כ פעילות והפסקות שבע וחצי שעות.
הלימוד יכלול חומרים מהעוגנים התיאורטיים והפרקטיקות שהסדנה נשענת עליהן, כמו גם דיון בחוויות שהמשתתפים והמשתתפות עברו במהלך היום, יחד עם אופציה לדוגמאות מעולם העבודה

 


יהושע לביא: פסיכולוג קליני מדריך ואנליטיקאי קבוצתי. ניסיון מקצועי בעבודה טיפולית במצבים נפשיים כאוטיים של טראומות ופוסט-טראומות. ניסיון בעבודה ארגונית במסגרת חיל המודיעין וחיל האוויר בצה"ל, במוסדות לבריאות הנפש ובמצבי משבר בקהילות חברתיות מורכבות. פרסומים מדעיים בכתבי-עת בעברית, אנגלית ואיטלקית, כמו גם כתב פרקים באנתולוגיות מקצועיות בשפות אלה.

סוזי שושני: פסיכולוגית קלינית מדריכה ואנליטיקאית קבוצתית. בעלת ניסיון רב בטיפולים אישיים, זוגיים וקבוצתיים, במצבי משבר ושחיקה, במסגרת פרטנית, במרפאה לבריאות הנפש ובית חולים יום ביפו. עוסקת במתן ייעוץ למנהלים בארגונים שונים, ממקימי המכון הישראלי לאנליזה קבוצתית, כיהנה במשך חמש שנים כיושבת ראש של המכון. ניסיון בריכוז תהליכי ההכשרה במכון.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn