מנחה: ד"ר אורה סתר

בשנים האחרונות הפך תרגול המיינדפולנס  לנושא חם בעולם הארגוני, עד כדי כך שבכתב העת של בית הספר למנהל עסקים של הרווארד כינו אותו כ"אופנה חולפת" (FAD). בארגונים רבים בעולם – בארץ פחות – נבנו לעובדים ולמנהלים תכניות העשרה והדרכה, והנהלות רבות  פותחת את ישיבותיהן בכמה דקות ישיבה שקטה ומודעת.

תרגול המיינדפולנס – הוויה  מכוונת להיות עם כל מה שקורה בהווה, ללא שיפוט או תיוג , בפנים ובחוץ, ומתוך חמלה, הוא תרגול מדיטטיבי. אלפי מחקרים הראו בשנים האחרונות את הברכה העשויה לנבוע מהתרגול ברמה האישית, למשל – בהפחתת לחצים ודיכאון, הגברת מיקוד, זיכרון, גמישות קוגניטיבית  וחיות, יכולת ליצור הפוגה לחשיבה בין גרוי לתגובה,  להגביר מודעות עצמית, ליצור קשרים בינאשיים טובים יותר, ואף לעשות שינויים מהותיים במח עצמו.

כמה מאות מחקרים – מעל 200 – בדקו ואף גילו את ההשפעות  המייטיבות של התרגול בעולם הארגוני והעסקי. למשל: השפעה  על רווחה אישית במקום העבודה, שביעות רצון גבוהה יותר מהתפקיד, רמת תפקוד גבוהה יותר, קבלת החלטות פחות רגשיות , ניצול זמן מייטבי יותר ופחות דחיינות, תפוקה גבוהה יותר ועוד ועוד.

אפשר להתבונן על מיינדפולנס גם ברמה הבינאישית: נוכחות קשובה לכל מה שקורה אצלי ואצל הזולת, בזמן שיחה, דיון או ויכוח. אפשר להתבונן על מיינדפולנס, כפי שהחל לעשות קרל וויק ורבים אחריו, כעל מושג שרלבנטי גם ברמה ארגונית: האם ארגון, או הנהלתו, יכולים להיות באופן קולקטיבי בהוויה קשובה ומודעת? ומה נדרש לשם כך?

מבנה הסדנא:

בחלק הראשון והשני של המפגש נתרגל ונבחן את משמעויות המיינדפולנס ברמה האישית והבין אישית, ונלמד על היסודות הפילוסופיים של התרגול.

בחלק השלישי של המפגש נדון במיינדפולנס ברמה הארגונית על משמעויותיו השונות, בין התיאוריה לפרקטיקה.

בחלק האחרון  של הסדנה נציג את המשמעויות השונות לעשייה שלנו כיועצים ארגוניים, החל משלב  הדיאגנוזה, דרך תכנון תהליכי שינוי והטמרה וכלה ביישום.  לבסוף נבחן באופן ביקורתי את השימוש במיינדפולנס כ"כלי" להשגת מטרות ונסכם באתיקה המתאימה ליישום התרגול בארגונים.


ד"ר אורה סתר:  יו"ר צוות איפא  U, חברת הנהלת א.י.פ.א – איגוד ישראלי לפיתוח ארגוני, מרצה באוניברסיטת תל אביב על ייעוץ ופיתוח ארגוני, מלמדת  בפסיכו-דהרמה – בית הספר לפסיכולוגיה בודהיסטית, פיתחה בשנים האחרונות קורסים רבים לשילוב בין התרגול לבין ניהול ועולם העבודה במסגרות שונות.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn