חוקרות: ד"ר טלי סגר-גוטמן , ד"ר חנה מדלר-לירז

המאמר:

Medler-Liraz, H. & Seger, T. (2017): "Authentic Emotional Displays, LMX and Emotional Exhaustion". Journal of Leadership and Organizational Studies.

ניהול בעידן הכאוטי דורש מיומנויות ייחודיות אשר במרכזן טיפוח יחסי מנהיג- מונהג (LMX- Leader Member Exchange) . מודל המחקר מראה כי עידוד עובדים להבעה רגשית אותנטית של רגשות שליליים כחיוביים  משפיעה על תפיסתם את היחסים עם המנהלים ויחסים אלו מקושרים ישירות לרמת התשישות הרגשית שיחושו עובדים אלו. מציאות כאוטית מעלה את האפשרות לדחק ולרגשות שליליים  ומכאן הרלוונטיות של המודל המחקרי המציע דרך אחרת להתמודדות עובדים במציאות משתנה של דרישות ומשאבים.

מחקרים הראו כי להצגת רגשות חיוביים יש תרומה חיובית על יצירת אינטימיות ביחסים ועל שביעות הרצון מהם. על אף שתרומה זו מוכרת בספרות העוסקת ביחסים זוגיים, תרומה זו לא נבחנה בקרב מנהלים ועובדיהם. מחקר זה בוחן את הקשר בין הצגת רגשות אותנטיים חיוביים ושליליים לבין איכות היחסים בין מנהל לעובדיו. כמו כן, נבחנת תרומת משתנים אלו לרמת התשישות הרגשית של העובדים. הספרות המחקרית נשענת על מחקרים בתחום המנהיגות והרגשות. מחקר זה עונה לקריאה לחקור את התפקיד הפרואקטיבי של מונהגים ביצירת יחסים בין מנהיג למונהג. כמו כן, נבחנים ההבדלים בין הצגת רגשות חיוביים לשליליים על תוצרי מנהיגות, כדוגמת רווחת העובד.

במפגש יידונו התוצרים האפשריים, היתרונות והמגבלות של ממצאי המחקר למנהלים בארגונים שונים.

המפגש יתבסס על:

  1. קריאת קטעים מן המאמר
  2. ניתוח הממצאים
  3. תובנות של המשתתפים מתחומי העיסוק שלהם
  4. דיון מונחה

 

ד"ר טלי סגר-גוטמן: ראש התמחות יעוץ ארגוני בלימודי הMBA  במרכז האקדמי רופין. מחקריה בוחנים היבטים שונים של חווית לקוח ושל ניהול רגשות במפגשי שירות. טלי הינה חברת מערכת בכתבי עת מובילים בעולם בתחום השירות כמו :    Journal of Business Research ,  Journal of Service Industries ומשמשת כשופטת בכתבי עת מדעיים בתחום. היא מלמדת קורסים בתחום של פסיכולוגיה ארגונית, ניהול חווית לקוח, פרקטיקום בייעוץ ארגוני. בעבר שימשה כמנהלת משאבי אנוש בארגוני תקשורת וכיועצת ארגונית. בתחום האקדמי טלי הייתה ראש המחלקה של החוג למנהל עסקים וראש ההתמחות בניהול משאבי אנוש ופיתוח ארגוני.

ד"ר חנה מדלר-לירז: ראש התמחות בניהול שירות, בבית הספר לכלכלה וניהול, במכללה האקדמית של ת"א-יפו. מחקריה בוחנים היבטים רגשיים במפגשי שירות. במסגרת עבודתה היא מלמדת קורסים שונים, ביניהם: ארגוני שירות, ניהול השירות, סמינר בהיבטים רגשיים במפגשי שירות, סמינר בהיבטים ניהוליים בארגוני שירות, פרקטיקום בשירות ושיווק, התנהגות ארגונית ויסודות השיווק. כמו כן, בעלת ניסיון ביעוץ למנהלים בכירים בתחום השירות.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn