מנחות: ד"ר פנינה רפפורט ואנקה דיטרוי

המושג כאוס מופיע כאיזור הבריאה בבסיס רוב המיתולוגיות הגדולות, והוא מאופיין על ידי מורכבות ואי וודאות גדולה באשר לדרכי היציאה ממנו.
ארגונים וקבוצות מושפעים מהמתח שבין כוחות יציבים ובלתי יציבים, מודעים ובלתי מודעים הדוחפים את המערכת למצבי כאוס המאופיינים על ידי: הצפה רגשית, התנגדות לשינוי, הזדהות טוטלית עם הנחות יסוד מסוימות וזוויות ראיה חדות של שחור ולבן.
מושגים מתוך השפות התיאורטיות של אנליזה קבוצתית וגישות אינטרסובייקטיביות כמו האנטיגרופ של NITZUN, התנגדות סירוב ומחאה (שלושת ה-Rים של בילו) המשאלה לרצח אב ותופעות  קנאה ותחרות העשויים לשתק את פעילות הארגון יהוו מושגים מרכזיים בסדנה.

בסדנה נבחן  את מקורות הקושי ודרכי התמודדות יצירתיות  עם התופעה.


ד"ר פנינה רפפורט:  אנליטיקאית קבוצתית, וחברת סגל במכון הישראלי לאנליזה קבוצתית. מדריכה. בעלת קליניקה פרטית. מטפלת אינדיבידואלית זוגית ומנחה קבוצות  מומחיות בטיפול באימת קהל ופחד מקשר.
ניסיון רב בפיתוח ניהולי ואירגוני . שותפות ב"פריזמה"- לפיתוח אירגוני וניהולי.
מומחיות מיוחדת  בעסקים משפחתיים. מרצה ומנחה סדנאות במוסדות אקדמאים שונים בארץ ובארה"ב .

אנקה דיטרוי: פסיכולוגית קלינית, מדריכה, מטפלת אישית זוגית וקבוצתית בגישת האנליזה הקבוצתית בשילוב עם הגישה האינטרסובייקטיבית. מלמדת בתכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל אביב במסלול לפסיכותרפיה קבוצתית ותכנית הליבה. מרצה ומנחה סדנאות בארץ ובחול, בעלת ניסיון רב בפיתוח ניהולי וארגוני, שותפה בחברת "פריזמה" לפיתוח אירגוני וניהולי

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn