איך מחוללים חוויית עובדים המאפשרת הצלחה ואושר בעידן כאוטי?

מרצה: משה עקרוני

ההרצאה תחשוף מודל פרקטי ייחודי שפותח ומיושם הלכה למעשה בחברת הייטק גלובלית גדולה ע"י סמנכ"ל בארגון. מודל זה ניתן כמובן ליישום בכל ארגון ע"י מנהלים או יועצים חיצוניים שהוכשרו לכך.

בעידן בו קצב השינויים מסחרר וישנה אי וודאות בתוך הגל הכאוטי, מועצמים הקונפליקטים הנוצרים מהצורך לתת מענה לאתגרים העסקיים התובעניים ובו זמנית מהצורך של העובדים להגשים את עצמם באופן מייטבי במקום העבודה.

מרכיב מרכזי ביישום המודל הינה סדנה מיוחדת וחווייתית בשם "פסיכולוגיה חיובית ומדעי האושר", אשר מאפשרת לעובדים והמנהלים התמודדות טובה יותר עם הדילמות האנושיות העולות בעבודה ובחייהם האישיים. לסדנה, ולפעילויות נוספות במודל, יש תרומה ביכולת להגביר את ההצלחה והרווחה הנפשית של המשתתפים בתהליך.


משה עקרוני: בעבר סמנכ"ל מו"פ וכיום סמנכ"ל איכות ומצוינות בארגון. מזה 15 שנים עובר תהליכי התפתחות אישית עם הכשרות בתחומים שונים כמו מנהיגות וניהול מבוססים מיינדפולנס, תחומים טיפוליים ותחומים רוחניים. בשנים האחרונות התמחות גם בפסיכולוגיה החיובית ומדע האושר. את הידע, החווייה ובעיקר את עצמו, מנגיש בהרצאות וסדנאות בארגון ובכנסים מקצועיים תוך שילובם בתחום הניהולי והארגוני.

 

הרצאה 2: יחסינו לאן? תמורות ביחסי עבודה בעידן החדש

מרצה: ד"ר עדנה רבנו

השינויים שחלו בעולם העבודה בעידן החדש עשויים להשפיע על מרקם היחסים החברתיים בארגון. המחשבה של "עסקים כרגיל" איננה תואמת את המציאות המשתנה ומחייבת אימוץ התנהלות ארגונית מושכלת גם בכל הנוגע ליחסים. ההרצאה תציג דוגמאות למצבים בהם שינויים בעולם העבודה האופיניים למאה ה- 21 (למשל, שינויים ברמת המבנה הארגוני ושינויים במאפייני העובדים) מאתגרים את היחסים בארגון. ההרצאה תזמין את המשתתפים לחשיבה משותפת על דילמות שמצבים אלו יוצרים לארגון ולמנהליו.


ד"ר עדנה רבנו: מרצה בכירה, האקדמית נתניה. מומחית בהתנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש.
כתבה פרק בספר ומאמר בנושא שינויים בעולם העבודה העתידי:
Rabenu, E. (2017). Positive psychological capital: From strengths to power.
In: V. Muhlbauer & W. Harry (Eds.). Redefining management: Smart power perspectives (pp. 81-106). Switzerland, Cham: Springer Inc
Chernyak-Hai, L., & Rabenu, E. (2017, August). Retrospective on Work Relationships: Implications for the New Era Workplace. The 125th Annual Convention of the American Psychological Association (APA), Washington, D.C., USA.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn