'קונסטלציה מערכתית' היא גישה ומתודולוגיה מפתיעה וחדשנית באופן העבודה ובתוצאות שלה. באמצעות סימולציה חיה הקונסטלציה מאפשרת לראות מצבים סבוכים מזוויות חדשות ולהבין דינמיקות סמויות שמפעילות את המערכת. הבנה זאת הינה חוויתית ומוחשית מאד ובכך עצמתה. היא משפיעה על המונחה ועל המערכת באופן רב רבדי. עבודה עם קונסטלציה בארגון מציפה השפעות הדדיות של גורמים שונים באופן פשוט וברור, ומאפשרת להניע את המערכת לעבר פתרון. הסימולציה עושה שימוש בנציגים אשר באמצעות 'הזדהות מרחבית' מביאים ידע חבוי וכן בעקרונות אוניברסלים אשר הוכחו במשך השנים כמרכזיים בתפקוד של מערכות.

הקונסטלציה המערכתית פותחה על ידי הלינגר על בסיסן של הגישה המערכתית, גשטלט, פסיכודרמה, פסיכואנליזה, גישות מבניות בטיפול משפחתי, פנומנולוגיה, פילוסופיות מזרח ומערב, תפיסות מתרבויות שמאניות ועוד. ראשיתה באירופה וכיום היא נפוצה בכל העולם. הנחית קונסטלציה דומה במידה רבה ל'גלישה על גל כאוטי', כאשר המנחה והנציגים נמצאים במצב של 'אי ידיעה', ומתוך שהיה ב-'Presencing' מביאים ידע מה-'Collective wisdom' ונעים מכאוס לעבר סדר.

במהלך הסדנא יינתן הסבר קצר על הגישה, ובעיקר נתרגל ונחווה מצבים שונים באמצעות הקונסטלציה בזוגות ובמליאה. כך תתאפשר היכרות עם הגישה והשיטה, ואף נצא עם ערך מוסף לגבי מצבים ומקרים שנביא להתנסות בסדנא. בואו סקרנים!

רונית קורץ: MA, פסיכולוגיה ארגונית. יועצת ארגונית ואישית בכירה ומנחת קבוצות. מוסמכת להנחיית קונסטלציה משפחתית, ארגונית ועסקית. למדה  בארץ ובחו"ל, משלבת קונסטלציה בעבודתה  מעל 10 שנים, מכשירה אנשי מקצוע ומנהלים בגישה ב'מכון לקונסטלציה מערכתית' ובממד"ה.

מרצה בתכנית לתואר שני בפיתוח ארגוני במרכז הבינתחומי ובתכנית להנחיית קבוצות בארגונים במרכז הבינתחומי.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn